| Part Number | PA2050.193NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 518970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 19.4uH 10% 8.5A |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2050.193NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2050.193NL |
|---|---|
| Minimum Quality Factor | |
| Tolerance | 10 % |
| Impedance | |
| Core Material | |
| Max Processing Temp | 245 |
| Package/Case | 22.23 X 19.05 X 12.2 |
| Product Dimensions | 22.23 x 19.05 x 12.2 mm |
| Maximum DC Resistance | 12.6 mOhm |
| Maximum DC Current | 8.5 A |
| Inductance | 19.4 uH |
| Operating Temperature | -55 to 130 °C |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Rad Hard | No |
| Type | Power |
| Technology | Wirewound |
| Product Depth | 19.05 mm |
| Product Height | 12.2 mm |
| Product Length | 22.23 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2050.193NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | IND FlatPac 180nH 70A 2PADS SMT Download PDF datasheet for FP1008R6-R180-R.pdf |
|
NIC Components | Shielded Power Inductors Download PDF datasheet for NPIM74P220MTRF.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 149.4nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CD151JTT.pdf |
|
Sumida | Ind Power 4.7uH 20% 100KHz 6.3A Download PDF datasheet for 0630CDMCCDS-4R7MC.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for ILC0402ER15NJ.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor 15mA 0603 T R Download PDF datasheet for ILSB0603ER4R7K.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 3.9A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-330MC.pdf |
|
Bourns | MAGNETICS - CHIP INDUCTOR - |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 400nH 20% 100KHz Powdered Iron 20A T R Download PDF datasheet for HCP0805-R40-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 10uH 15% 100KHz 8.5A T R Download PDF datasheet for HC9-100-R.pdf |