| Part Number | PE-1206CCMC222STS |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 270980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 2.2KOhm 25% 100MHz 200mA 1206 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-1206CCMC222STS |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-1206CCMC222STS |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 25 % |
| Package/Case | 1206 |
| Product Dimensions | 3.4 x 1.8 x 2.1 mm |
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Type | Common Mode Choke |
| Protection Style | Shielded |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 2.1 mm |
| Product Length | 3.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-1206CCMC222STS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind Power Shielded 1uH 20% 100KHz 3A T R Download PDF datasheet for NPIS75T1R0MTR3F.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 1uH 20% 7A 2220 T R Download PDF datasheet for ASPI-0530HI-1R0M-T2.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 400nH 20% 100KHz 20A T R Download PDF datasheet for PG0642.401NLT.pdf |
|
Abracon | THIN FILM CHIP INDUCTOR 1.0 X 0.5 X 0.32MM Download PDF datasheet for ATFC-0402-3N0B-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | YTULM NR 4018T 101M Download PDF datasheet for LM NR 4018T 101M.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR FLAT PAC 180NH 65A 2PADS SMT - |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 56uH 20% 100KHz 1.6A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLCTV560M.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 10.1A Box Download PDF datasheet for PM2120-330K-RC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 12.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CEP125NP-2R2MC-U.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 100uH 10% 2.5MHz 40Q-Factor Ferrite 127mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-104J.pdf |