| Part Number | PF0580.222NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 432330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 2.2uH 15% 2.2A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PF0580.222NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PF0580.222NLT |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Type | Power |
| Tolerance | 15 % |
| Product Dimensions | 4.7 x 4.2 x 3.48 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Protection Style | Unshielded |
| Package/Case | 4.7 X 4.2 X 3.48 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 4.2 mm |
| Product Height | 3.48 mm |
| Product Length | 4.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-PF0580.222NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 10A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-100M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz 3.3A T R Download PDF datasheet for MPIA4040R4-3R3-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2uH 30% 100KHz 7.6A T R Download PDF datasheet for NS12565T2R0NN.pdf |
|
TAIYO YUDEN | MULTILAYER CHIP INDUCTOR FOR HIGH FREQUENCY Download PDF datasheet for LG HK 1608 2N7S-T.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 269nH 10% 100MHz 45Q-Factor Ceramic 350mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CD271KTT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN1060-331M.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 770mA 1212 T R Download PDF datasheet for NPIS35LS100MTRF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 2MHz Metal 1.3A 1008 T R Download PDF datasheet for MAMK2520T4R7M.pdf |
|
Eaton | IND FERRITE TYPE 330NH 33A 2 PADS SMT Download PDF datasheet for FP1007R6-R33-R.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Power Choke Shielded 33uH 20% 1KHz 3.63A T R Download PDF datasheet for GSDRK125P-330M.pdf |