| Part Number | PG0702.601NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 352170 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 600nH 20% 100KHz 32A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PG0702.601NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PG0702.601NLT |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 10.8 X 9.2 X 8 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 10.8 x 9.2 x 8 mm |
| Product Depth | 9.2 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 10.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-PG0702.601NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1206-221KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 1806 Embossed T R Download PDF datasheet for BLM41PG102SN1L.pdf |
|
Bourns | INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD Download PDF datasheet for SRF1260-680M.pdf |
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 24nH 5% 250MHz 36Q-Factor 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for 7-1624112-9.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Thin Film 4.7nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 160mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQP15MN4N7B02D.pdf |
|
Sumida | CRHCDRH4D22HPNP-220M IND., 22UH, 20%, 26 - |
|
Eaton | FLAC PAC POWER INDUCTOR 2PADS SMT - |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 210nH 10% 100KHz Ferrite 68A T R Download PDF datasheet for FP1308R3-R21-R.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C22NJMT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Shielded Wirewound 90Ohm 100MHz 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW31SN900SQ2L.pdf |