ESR03EZPF1002 ROHM
ESR03EZPF1002 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPF1002
Part Number ESR03EZPF1002
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res 0603 10K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPF1002
Datasheet download ESR03EZPF1002.pdf
Request Quotation for ESR03EZPF1002
ESR03EZPF1002 Specifications
Part Number ESR03EZPF1002
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Resistance Value 10 kOhm
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm