KTR18EZPJ335 ROHM
KTR18EZPJ335 Images
Please contact us for more photos of KTR18EZPJ335
Part Number KTR18EZPJ335
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description HIGH VOLTAGE RESISTANCE CHIP RESISTORS
ROHS Compliant Yes
MSL Level KTR18EZPJ335
Datasheet download KTR18EZPJ335.pdf
Request Quotation for KTR18EZPJ335
KTR18EZPJ335 Specifications
Part Number KTR18EZPJ335
Packaging Paper Tape and Reel
Resistance Value 3.3 MOhm
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Family KTR
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Type Thick Film
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm