MCR006YRTJ220 ROHM
MCR006YRTJ220 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ220
Part Number MCR006YRTJ220
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 22 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ220
Datasheet download MCR006YRTJ220.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ220
MCR006YRTJ220 Specifications
Part Number MCR006YRTJ220
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Supplier Package 0201
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Military Standard
Tolerance 5 %
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Resistance Value 22 Ohm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm