MCR006YRTJ221 ROHM
MCR006YRTJ221 Images
Please contact us for more photos of MCR006YRTJ221
Part Number MCR006YRTJ221
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 220 Ohm 5% 1 24W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YRTJ221
Datasheet download MCR006YRTJ221.pdf
Request Quotation for MCR006YRTJ221
MCR006YRTJ221 Specifications
Part Number MCR006YRTJ221
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Military Standard
Tolerance 5 %
Resistance Value 220 Ohm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm