MCR01MZPJ512 ROHM
MCR01MZPJ512 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ512
Part Number MCR01MZPJ512
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CHIP RESISTOR 0402 5.1K OHM 5%
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ512
Datasheet download MCR01MZPJ512.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ512
MCR01MZPJ512 Specifications
Part Number MCR01MZPJ512
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Type Thick Film
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Packaging Paper Tape and Reel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Free Yes
Resistance Value 5.1 kOhm
Family MCR
Package Type SMD
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm