MCR18EZPF1004 ROHM
MCR18EZPF1004 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF1004
Part Number MCR18EZPF1004
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1M Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF1004
Datasheet download MCR18EZPF1004.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF1004
MCR18EZPF1004 Specifications
Part Number MCR18EZPF1004
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Power Rating 0.25 W
Tolerance 1 %
Resistance Value 1 MOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm