CL10B102KB8NFNC Samsung Electro-Mechanics
CL10B102KB8NFNC Images
Please contact us for more photos of CL10B102KB8NFNC
Part Number CL10B102KB8NFNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Cardboard T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL10B102KB8NFNC
Datasheet download CL10B102KB8NFNC.pdf
Request Quotation for CL10B102KB8NFNC
CL10B102KB8NFNC Specifications
Part Number CL10B102KB8NFNC
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Capacitance Value 0.001 uF
Mounting Surface Mount
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Case Size 0603
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric X7R
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm