CL21A225KB9LNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21A225KB9LNNC Images
Please contact us for more photos of CL21A225KB9LNNC
Part Number CL21A225KB9LNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2uF 50V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21A225KB9LNNC
Datasheet download CL21A225KB9LNNC.pdf
Request Quotation for CL21A225KB9LNNC
CL21A225KB9LNNC Specifications
Part Number CL21A225KB9LNNC
Package/Case 0805
Supplier Package 0805
Case Style Ceramic Chip
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 50 V
Case Size 0805
Termination Style Wraparound
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 2.2 uF
Dielectric X5R
Pin Count 2
Tolerance 10 %
Construction Flat
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 2 mm