CL21F105ZOCNNNC Samsung Electro-Mechanics
CL21F105ZOCNNNC Images
Please contact us for more photos of CL21F105ZOCNNNC
Part Number CL21F105ZOCNNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1uF 16V Y5V -20% to 80% SMD 0805 85\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CL21F105ZOCNNNC
Datasheet download CL21F105ZOCNNNC.pdf
Request Quotation for CL21F105ZOCNNNC
CL21F105ZOCNNNC Specifications
Part Number CL21F105ZOCNNNC
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.85 mm
Package/Case 0805
Operating Temperature -30 to 85 °C
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Max Processing Temp 250
Case Size 0805
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 1 uF
Voltage(DC) 16 V
Tolerance -20 to 80 %
Dielectric Y5V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 2 mm