511BBA156M250AAG Silicon Labs
511BBA156M250AAG Images
Please contact us for more photos of 511BBA156M250AAG
Part Number 511BBA156M250AAG
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 156.25MHz 3.3V 15pF 6-Pin SMD Tray
ROHS Compliant Yes
MSL Level 511BBA156M250AAG
Datasheet download 511BBA156M250AAG.pdf
Request Quotation for 511BBA156M250AAG
511BBA156M250AAG Specifications
Part Number 511BBA156M250AAG
Output Level LVDS
Standard Frequency 156.25 MHz
Type Crystal Oscillator
Supplier Package SMD
Max Processing Temp 260
Maximum Symmetry 52 %
Load Capacitance
Frequency Aging
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Dimensions 5 x 7 x 1.65
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Operating Supply Voltage 3.3 V
Pin Count 6
Lead Finish Gold Over Nickel
Frequency Stability ±25 ppm