| Part Number | FBMJ3216HM600-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 826500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 4A 1206 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FBMJ3216HM600-T |
| Datasheet download |
| Part Number | FBMJ3216HM600-T |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.5 x 1.8 x 1.3 mm |
| Package/Case | 1206 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 1.3 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-FBMJ3216HM600-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 30% 100MHz Ferrite 3A 1210 T R Download PDF datasheet for FBMH3225HM601NTV.pdf |
|
Bourns | IND2.0 X 1.6 X 1.0 MM,1UH20%2.6A,SHDSMD - |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 2.4A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-180M-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 880nH 5% 1MHz 60Q-Factor Ferrite 180mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH31HNR88J03L.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 26A T R Download PDF datasheet for PG1083.472NLT.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 15% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for 1625812-2.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 3.1A 1008 T R Download PDF datasheet for SRP2512-1R0M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 8A T R Download PDF datasheet for HCM0703-2R2-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 1A T R Download PDF datasheet for P1168.154NLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Unshielded 30mH \u00b140% Ferrite 1.9mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELT3KN014C.pdf |