| Part Number | HK16083N3S-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 526100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK16083N3S-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK16083N3S-T |
|---|---|
| Tolerance | 0.3 nH |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK16083N3S-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Common Mode Choke 180Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 T R Download PDF datasheet for ACM-0603-181-T.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Wirewound 33uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 160mA 1812 T R Download PDF datasheet for NL453232T-330J-PF.pdf |
|
AVX | Ind High Frequency Unshielded Multi-Layer 1nH 0.1nH 7GHz 17Q-Factor 330mA 0402 T R Download PDF datasheet for HLQ021R0BTTR.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 300nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R30-R.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A T R Download PDF datasheet for NPIS60P100MTRF.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 82nH 2% 100MHz 34Q-Factor 250mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN82NG00D.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz 2.5A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603M121R-10.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 100nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 850mA 1206 T R Download PDF datasheet for AISC-1206-R10J-T.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDUC 3.0\u00c3\u20143.0\u00c3\u20141.5MM 220\u00ce\u0153H Download PDF datasheet for SPH3015H220MT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 2.2A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLCTV330M.pdf |