B43305B9227M TDK
B43305B9227M Images
Please contact us for more photos of B43305B9227M
Part Number B43305B9227M
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 220uF 400V 20% (25 X 30mm) 10mm 0.62 Ohm 1280mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level B43305B9227M
Datasheet download B43305B9227M.pdf
Request Quotation for B43305B9227M
B43305B9227M Specifications
Part Number B43305B9227M
Termination Style Snap-In
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Equivalent Series Resistance 0.62 Ohm
Operating Temperature -25 to 85 °C
Lead Pitch For Radial 10 mm
Capacitance Value 220 uF
Lifetime 2000
Product Dimensions 30 mm
Ripple Current 1280 mA
Lead Finish Tin
Package/Case 25 X 30
Voltage(DC) 400 V
Mounting Through Hole
Product Diameter 25 mm
Product Height 30 mm