| Part Number | CC430F5133IRGZ |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 802480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | RF Transceiver ASK FSK GFSK OOK MSK 2.5V 3.3V 48-Pin VQFN EP |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF Transceiver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CC430F5133IRGZ |
| Datasheet download |
| Part Number | CC430F5133IRGZ |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Maximum RF Operating Frequency | 928 MHz |
| Lead Finish | Gold |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | VQFN EP |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 0.9 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Category | Transceiver |
| Pin Count | 48 |
| Modulation Technique | ASK|FSK|GFSK|OOK|MSK |
| Type | Transceiver |
| Screening Level | Industrial |
| Operating Band Frequency | 300 to 348|389 to 464|779 to 928 MHz |
| Package | 48VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-CC430F5133IRGZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | RF Transceiver FSK GFSK OOK 2.5V 3.3V 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for CC110LRGPT.pdf |
|
Semtech | RF Transceiver FSK OOK 2.5V 3.3V 32-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for SX1211I084TRT.pdf |
|
Dialog Semiconductor | DASSC14461BNF128VPN VOIP PROCESSES - |
|
Microchip | Bluetooth Class I 35-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for RN-41-I RM.pdf |
|
Silicon Labs | RF Transceiver FSK GFSK GMSK MSK OOK 3.3V 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI4461-C2A-GMR.pdf |
|
Dialog Semiconductor | Bluetooth Low Energy 4.2 SoC with Flexpower ARM Cortex M0, crypto, PMU, memories and peripherals - 16 GPIOs in WL-CSP53 package and 0.4mm ball pitch Download PDF datasheet for DA14681-01000U22.pdf |
|
Nordic Semiconductor | RF Transceiver GFSK 3V 20-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for nRF24L01P-R.pdf |
|
Dialog Semiconductor | Bluetooth Low Energy 5.0 SoC with integrated ARM Cortex M0, PMU, memories, voice interface and peripherals \u2013 25 GPIOs\u00a0in QFN40 and 0.4mm pin pitch package Download PDF datasheet for DA14585-00000AT2.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transceiver ASK FSK GFSK OOK MSK 2.5V 3.3V 64-Pin VQFN EP Download PDF datasheet for CC430F6137IRGCR.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transmitter ASK FM FSK GFSK MSK OOK 2V to 3.6V 32-Pin QFN T R Download PDF datasheet for CC1175RHBR.pdf |