CRCW060318K0JNEA Vishay
CRCW060318K0JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060318K0JNEA
Part Number CRCW060318K0JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 18K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060318K0JNEA
Datasheet download CRCW060318K0JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW060318K0JNEA
CRCW060318K0JNEA Specifications
Part Number CRCW060318K0JNEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 18 kOhm
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm