CRCW080510K0JNEAC Vishay
CRCW080510K0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW080510K0JNEAC
Part Number CRCW080510K0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080510K0JNEAC
Datasheet download CRCW080510K0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW080510K0JNEAC
CRCW080510K0JNEAC Specifications
Part Number CRCW080510K0JNEAC
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Power Rating 0.125 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0805
Mounting Surface Mount
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 10 kOhm
Package Type SMD
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm