CRCW1206100RJNEA Vishay
CRCW1206100RJNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1206100RJNEA
Part Number CRCW1206100RJNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 100 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206100RJNEA
Datasheet download CRCW1206100RJNEA.pdf
Request Quotation for CRCW1206100RJNEA
CRCW1206100RJNEA Specifications
Part Number CRCW1206100RJNEA
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Case Size 1206
Resistance Value 100 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm