CRCW12062K20JNEA Vishay
CRCW12062K20JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12062K20JNEA
Part Number CRCW12062K20JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12062K20JNEA
Datasheet download CRCW12062K20JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW12062K20JNEA
CRCW12062K20JNEA Specifications
Part Number CRCW12062K20JNEA
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 2.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm