CRCW121020K0FKEA Vishay
CRCW121020K0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW121020K0FKEA
Part Number CRCW121020K0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 20K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW121020K0FKEA
Datasheet download CRCW121020K0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW121020K0FKEA
CRCW121020K0FKEA Specifications
Part Number CRCW121020K0FKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Max Processing Temp 260
Case Size 1210
Power Rating 0.5 W
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Resistance Value 20 kOhm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm