| Part Number | IFSC1515AHER6R8M01 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 322480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.9A 1515 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IFSC1515AHER6R8M01 |
| Datasheet download |
| Part Number | IFSC1515AHER6R8M01 |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Type | High Current |
| Protection Style | Shielded |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 1515 |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 1.9 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Maximum DC Resistance | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Core Material | |
| Impedance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Inductance | |
| Maximum DC Current | |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-IFSC1515AHER6R8M01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 80mA 0402 T R Download PDF datasheet for MU1005-601Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 100uH 20% 100KHz 600mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH101M.pdf |
|
Bourns | MAGNETICS - CHIP INDUCTOR - |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 480mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T470MR.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 5.8A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER2R2M01.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 150nH 20% 100KHz Powdered Iron 26A T R Download PDF datasheet for HCM0703-R15-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 13.1A T R Download PDF datasheet for ETQP5M4R7YFC.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 5.15A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-2R2N-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Molded 26 Ohm Ferrite 6000mA Paper T R Download PDF datasheet for BLM18KG260TZ1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz Powdered Iron 51A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R22-R.pdf |