MAL205158472E3 Vishay
MAL205158472E3 Images
Please contact us for more photos of MAL205158472E3
Part Number MAL205158472E3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 4700uF 63V 20% (30 X 40mm) Solder Pin 0.049 Ohm 4100mA 12000h 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level MAL205158472E3
Datasheet download MAL205158472E3.pdf
Request Quotation for MAL205158472E3
MAL205158472E3 Specifications
Part Number MAL205158472E3
Product Dimensions 40 mm
Lead Finish Matte Tin
Leakage Current 1780@1Min|600@5Min uA
Mounting Through Hole
Equivalent Series Resistance 0.049 Ohm
Lifetime 12000
Ripple Current 4100 mA
Package/Case 30 X 40
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Voltage(DC) 63 V
Capacitance Value 4700 uF
Termination Style Solder Pin
Product Diameter 30 mm
Product Height 40 mm