MMA02040D1002BB300 Vishay
MMA02040D1002BB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D1002BB300
Part Number MMA02040D1002BB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 10K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D1002BB300
Datasheet download MMA02040D1002BB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D1002BB300
MMA02040D1002BB300 Specifications
Part Number MMA02040D1002BB300
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 10 kOhm
Case Size 1406
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Case Style Conformal
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm