TNPW120647R0BEEA Vishay
TNPW120647R0BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW120647R0BEEA
Part Number TNPW120647R0BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 47 Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW120647R0BEEA
Datasheet download TNPW120647R0BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW120647R0BEEA
TNPW120647R0BEEA Specifications
Part Number TNPW120647R0BEEA
Mounting Surface Mount
Resistance Value 47 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Type Thin Film
Power Rating 0.25 W
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm