| Part Number | ABM8-32.000MHZ-10-R050-1-U-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon |
| Quantity in stock | 321830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 32MHz 10pF 4-Pin SMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ABM8-32.000MHZ-10-R050-1-U-T |
| Datasheet download |
| Part Number | ABM8-32.000MHZ-10-R050-1-U-T |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Frequency Aging | ±3(1st) ppm/Year |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Stability | ±10 ppm |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Series Resistance | 40 Ohm |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Rad Hard | No |
| Type | Crystal |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.8 mm |
| Supplier Package | SMD |
| Standard Frequency | 32 MHz |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-ABM8-32.000MHZ-10-R050-1-U-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 32.768KHz 9pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1A000061000811.pdf |
|
Kyocera | KEDCX5032SA08000H0PTWZ1 CRYSTAL UNIT Download PDF datasheet for CX5032SA08000H0PTWZ1.pdf |
|
Diodes Incorporated | XTAL 49S(3.5MM), 6.000000MHZ Download PDF datasheet for GB0600020.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 20MHz 12pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for X1E000021062400.pdf |
|
Silicon Labs | CRYSTAL OSILLATOR XO FREQ 161.1328MHZ - |
|
NDK | Crystal 16MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5.pdf |
|
TAITIEN ELECTRONICS(SHENZHEN | Crystal 18.432MHz 30pF 2-Pin Thru Hole Download PDF datasheet for XIIEELNANF-18.432000MHZ.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-238 19.2MHZ 7.5PF \u00c2\u00b120PPM \u00c2\u00b130PPM - |
|
Diodes Incorporated | 54MHZ OSCILLATOR 7050 - |
|
Kyocera | KYOCT2016DB19200C0FLHA7 2*1.6,19MHZ,7.0 - |