| Part Number | SRR0745A-220M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 590800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 22uH 20% 1KHz Ferrite 1.65A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRR0745A-220M |
| Datasheet download |
| Part Number | SRR0745A-220M |
|---|---|
| Max Processing Temp | 250 |
| Product Dimensions | 7.3 x 7.3 x 4.5 |
| Type | Power |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | SMD |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 7.3 X 7.3 X 4.5 |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 7.3 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRR0745A-220M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 39uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 5mA 1206 T R Download PDF datasheet for AIML-1206-390K-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 10A 4040 T R Download PDF datasheet for SRP1038A-4R7M.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 22uH 20% 100KHz Metal 4.8A T R Download PDF datasheet for ETQP5M220YFK.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A T R Download PDF datasheet for SDR1006-470KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 640mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-330KL.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 10A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP147NP-100MC-125.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 22Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15BB220SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 10.1A Box Download PDF datasheet for PM2120-330K-RC.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232BEER3R3M01 IHLP-3232BE-01 3.3 Download PDF datasheet for IHLP3232BEER3R3M01.pdf |
|
AVX | THIN FLIM 0201 0.56PF +-0.05PF Download PDF datasheet for L0201R56AHSTR.pdf |