SRR4028-220Y Bourns
SRR4028-220Y Images
Please contact us for more photos of SRR4028-220Y
Part Number SRR4028-220Y
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.26Q-Factor Ferrite 930mA T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRR4028-220Y
Datasheet download SRR4028-220Y.pdf
Request Quotation for SRR4028-220Y
SRR4028-220Y Specifications
Part Number SRR4028-220Y
Test Frequency 100 kHz
Type Power
Product Dimensions 5 x 5 x 3 mm
Tolerance 30 %
MSL Level 1
Package/Case 5 X 5 X 3
Operating Temperature -40 to 125 °C
Protection Style Shielded
Lead Finish Tin
Product Depth 5 mm
Product Height 3 mm
Product Length 5 mm