| Part Number | HCM1305-R82-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 831890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 820nH 20% 100KHz Powdered Iron 31A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HCM1305-R82-R |
| Datasheet download |
| Part Number | HCM1305-R82-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Core Material | Powdered Iron |
| Max Processing Temp | 245 |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 13.8 x 12.5 x 5 mm |
| Type | Power |
| Package/Case | 13.8 X 12.5 X 5 |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 13.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-HCM1305-R82-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 6.01A T R Download PDF datasheet for NS10155T4R7NNA.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.8A 1212 T R Download PDF datasheet for SRN3015-2R2M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 33uH 10% 1MHz Ferrite 130mA 1008 Emboss T R Download PDF datasheet for #FSLB2520-330K=P2.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 100mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1CR10JMT.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Unshielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4A T R Download PDF datasheet for NPI43C1R0MTRF.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 18A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER3R3M01.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Molded Wirewound 82nH 5% 250MHz 16Q-Factor Ceramic 100mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07W82NJV4T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 10Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15BB100SN1D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 33nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q33NJT02.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 170mA T R Download PDF datasheet for SDR0403-331KL.pdf |