| Part Number | CMF2012F-900-2P-T |
|---|---|
| Manufacturer | EMTEK |
| Quantity in stock | 181130 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Filter Shielded 90Ohm 25% 100MHz 400mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CMF2012F-900-2P-T |
| Datasheet download |
| Part Number | CMF2012F-900-2P-T |
|---|---|
| Impedance | 90 Ohm |
| Maximum DC Resistance | 300 mOhm |
| Pin Count | 4 |
| Type | Common Mode Filter |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 2 x 1.2 x 1.2 |
| Maximum DC Current | 400 mA |
| Tolerance | 25 % |
| Supplier Package | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0805 |
| Product Depth | 1.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CMF2012F-900-2P-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind 220Ohm 100MHz 2A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603L221R-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 47.9uH 192uH 25% 100KHz Ferrite 2.62A 1.31A T R Download PDF datasheet for DRAQ127-470-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 3.6A T R Download PDF datasheet for SRR1260-270M.pdf |
|
API Delevan | Ind Common Mode Choke Unshielded 47uH -25% to 35% 10KHz Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for CM6350R-473.pdf |
|
Murata Manufacturing | CHIP EMIFIL INDUCTOR TYPE CHIP FERRITE BEADS Download PDF datasheet for BLM03BD121SN1D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 6.3A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER5R6M01.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 5A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212BZER1R0M11.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 630mA T R Download PDF datasheet for P1167.104NLT.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 5.6uH 20% 100KHz 4.25A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER5R6M1A.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.62A T R Download PDF datasheet for DR73-220-R.pdf |