GSSR2-104P-100M GOTREND TECHNOLOGY
GSSR2-104P-100M Images
Please contact us for more photos of GSSR2-104P-100M
Part Number GSSR2-104P-100M
Manufacturer GOTREND TECHNOLOGY
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Choke Shielded 10uH 20% 100KHz 3.8A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level GSSR2-104P-100M
Datasheet download GSSR2-104P-100M.pdf
Request Quotation for GSSR2-104P-100M
GSSR2-104P-100M Specifications
Part Number GSSR2-104P-100M
Pin Count 2
Package Dimensions 10 x 10.2 x 3.8
Rad Hard No
Type Power Choke
Operating Temperature -40 to 85 °C