GSSR2-104P-1R0N GOTREND TECHNOLOGY
GSSR2-104P-1R0N Images
Please contact us for more photos of GSSR2-104P-1R0N
Part Number GSSR2-104P-1R0N
Manufacturer GOTREND TECHNOLOGY
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Choke Shielded 1uH 20% 100KHz 6.5A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level GSSR2-104P-1R0N
Datasheet download GSSR2-104P-1R0N.pdf
Request Quotation for GSSR2-104P-1R0N
GSSR2-104P-1R0N Specifications
Part Number GSSR2-104P-1R0N
Package Dimensions 10 x 10.2 x 3.8
Pin Count 2
Rad Hard No
Inductance 1
Operating Temperature -40 to 85 °C