| Part Number | TLE4997A8D E0300 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 521430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Hall Effect Sensor 1mA Unipolar Bipolar 4.5V to 5.5V 8-Pin TSDO T R |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Magnetic Sensors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLE4997A8D E0300 |
| Datasheet download |
| Part Number | TLE4997A8D E0300 |
|---|---|
| Maximum Supply Current | 10 mA |
| Operating Supply Voltage | 4.5 to 5.5 V |
| Screening Level | Automotive |
| Pin Count | 8 |
| Magnetic Type | Unipolar|Bipolar |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Supplier Package | TSDO |
| Package Dimensions | 5 x 3.9 x 1.27 mm |
| Module/IC Classification | IC |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Output Current | 1 mA |
| Package | 8TSDO |
| Replacement Part Number | PART-TLE4997A8D E0300 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor, Digital-Switch, -40~+125\u00b0C, 3-pin TO-92, Ammo 3 Download PDF datasheet for DRV5023AJQLPGM.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 2.3mA Bipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for DRV5053RAQLPGM.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 30mA Omnipolar 2.5V to 38V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for DRV5033AJQDBZR.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 2.3mA Bipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Ammo pack Download PDF datasheet for DRV5053VAQLPG.pdf |
|
Diodes Incorporated | Hall Effect Sensor 2.5mA Omnipolar 3V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for AH1806-P-B.pdf |
|
STMicroelectronics | Magnetoresistive Sensor 3-Axis 12-Pin LGA T R Download PDF datasheet for LIS3MDLTR.pdf |
|
Infineon | INFTLE5012B E9000 SP001166998_MAGNETIC S - |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 0.5mA Unipolar 1.8V 4-Pin SSON Embossed T R Download PDF datasheet for BU52012NVX-TR.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 25mA Unipolar 3.3V 5V 9V 12V 15V 18V 24V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TLE4964-2M.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 2.3mA Bipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Bulk Download PDF datasheet for DRV5053OAQLPGM.pdf |