| Part Number | BLM18AG121SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 248650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18AG121SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18AG121SN1D |
|---|---|
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18AG121SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.34A 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-4020S-4R7M-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 560nH 20% 100KHz 27.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZERR56M01.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power 150nH 15% 100KHz 371Q-Factor Ferrite 50A T R Download PDF datasheet for FP1010R1-R150-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 14.5A T R Download PDF datasheet for HCP0805-1R0-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 920mA 6028 T R Download PDF datasheet for SRN6028-470M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 1.1A 1007 T R Download PDF datasheet for CBC2518T2R2M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 260Ohm 25% 100MHz 310mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW31SN261SQ2L.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A Tube Download PDF datasheet for PE-53912NL.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 220uH 35% 3.3A T R Download PDF datasheet for P0421NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 250 Ohm 100MHz 5A 2020 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5BTM251SQ2L.pdf |