| Part Number | BLM18KG601SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 888910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 600 Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.3A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18KG601SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18KG601SN1D |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Supplier Package | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 |
| Package/Case | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18KG601SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 8.2nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q8N2JT02.pdf |
|
Pulse | Ind Power 1.4uH 20% 100KHz 26A 14.5 X 13 X 6.5mm T R Download PDF datasheet for PG0377.142NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for UP2UC-101-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.396uH 13.58uH 20% 100KHz Ferrite 3.94A 1.97A T R Download PDF datasheet for DRQ74-3R3-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Ferrite 4.67A T R Download PDF datasheet for DR73-1R5-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.95A T R Download PDF datasheet for SRR4018-3R3Y.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 840mA 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-4030S-330M-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.7A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8040T 6R8NJGJ.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for ILC0402ER15NJ.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 390Ohm 100MHz 2A 1206 T R Download PDF datasheet for MI1206L391R-10.pdf |