GCM2165C2A101GA16D Murata Manufacturing
GCM2165C2A101GA16D Images
Please contact us for more photos of GCM2165C2A101GA16D
Part Number GCM2165C2A101GA16D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 100pF 100V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GCM2165C2A101GA16D
Datasheet download GCM2165C2A101GA16D.pdf
Request Quotation for GCM2165C2A101GA16D
GCM2165C2A101GA16D Specifications
Part Number GCM2165C2A101GA16D
Construction Flat
Dielectric C0G
Case Size 0805
Tolerance 2 %
Capacitance Value 100 pF
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 100 V
Pin Count 2
Package/Case 0805
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0805
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm