EGPD101EC3821MM35H Nippon ChemiCon
EGPD101EC3821MM35H Images
Please contact us for more photos of EGPD101EC3821MM35H
Part Number EGPD101EC3821MM35H
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description NCCEGPD101EC3821MM35H CAPACITOR CM2 (18X
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level EGPD101EC3821MM35H
Datasheet download EGPD101EC3821MM35H.pdf
Request Quotation for EGPD101EC3821MM35H
EGPD101EC3821MM35H Specifications
Part Number EGPD101EC3821MM35H
Replacement Part Number PART-EGPD101EC3821MM35H
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for EGPD101EC3821MM35H
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
CEBM1050 TA2.5MM
Dubilier Components
DBLCEBM1050 TA2.5MM CAP,LF,ALU,10UF,50V,
Download PDF datasheet for CEBM1050 TA2.5MM.pdf
EEU-HD1V472
Panasonic
Cap Aluminum 4700uF 35V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1910mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk