EEE1HA010NR Panasonic
EEE1HA010NR Images
Please contact us for more photos of EEE1HA010NR
Part Number EEE1HA010NR
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 1uF 50V 20% (4 X 5.4mm) SMD 10mA 2000 hr 85\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEE1HA010NR
Datasheet download EEE1HA010NR.pdf
Request Quotation for EEE1HA010NR
EEE1HA010NR Specifications
Part Number EEE1HA010NR
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Ripple Current 10 mA
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 5.4 mm
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 1 uF
Leakage Current 6@2Min uA
Construction Cylindrical
Package/Case 4 X 5.4
Product Diameter 4 mm
Product Height 5.4 mm