EEEFK1E330P Panasonic
EEEFK1E330P Images
Please contact us for more photos of EEEFK1E330P
Part Number EEEFK1E330P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 25V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 240mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1E330P
Datasheet download EEEFK1E330P.pdf
Request Quotation for EEEFK1E330P
EEEFK1E330P Specifications
Part Number EEEFK1E330P
Max Processing Temp 250
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Ripple Current 240 mA
Voltage(DC) 25 V
Leakage Current 8.25@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Package/Case 6.3 X 5.8
Product Dimensions 5.8 mm
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.8 mm