| Part Number | ELL6SH3R3M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 680280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 3.3uH 20% 100KHz 2.2A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6SH3R3M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6SH3R3M |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.3 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.3 mm |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.3 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6SH3R3M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | FIXED INDUCTORS 1.5MH 68MOHM 4A Download PDF datasheet for MPI4012V2-1R5-R.pdf |
|
API Delevan | Ind Bead Shielded 385Ohm 100MHz Ferrite 9.5A T R Download PDF datasheet for SMB2.5R-1.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 4.8A T R Download PDF datasheet for P0751.472NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 150nH 100KHz 57.5A T R Download PDF datasheet for PA3288.151HLT.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 149.4nH 5% 100MHz 50Q-Factor Ceramic 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CD151JTT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 12uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SDR0805-120ML.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 2.8A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER4R7M01.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N8JFB.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.8A T R Download PDF datasheet for HCM0503-100-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 3.12A T R Download PDF datasheet for DR1050-220-R.pdf |