ERJ3BQFR22V Panasonic
ERJ3BQFR22V Images
Please contact us for more photos of ERJ3BQFR22V
Part Number ERJ3BQFR22V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.22 Ohm 1% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3BQFR22V
Datasheet download ERJ3BQFR22V.pdf
Request Quotation for ERJ3BQFR22V
ERJ3BQFR22V Specifications
Part Number ERJ3BQFR22V
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 220 MOhm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm