ERJP08F2203V Panasonic
ERJP08F2203V Images
Please contact us for more photos of ERJP08F2203V
Part Number ERJP08F2203V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 220K Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP08F2203V
Datasheet download ERJP08F2203V.pdf
Request Quotation for ERJP08F2203V
ERJP08F2203V Specifications
Part Number ERJP08F2203V
Case Size 1206
Power Rating 0.33 W
Resistance Value 220 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm