| Part Number | P0751.333NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 853230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 2A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0751.333NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P0751.333NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Dimensions | 12.95 x 9.4 x 5.46 mm |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 12.95 X 9.4 X 5.46 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Protection Style | Unshielded |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 9.4 mm |
| Product Height | 5.46 mm |
| Product Length | 12.95 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0751.333NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Common Mode Chip Wirewound 370Ohm 25% 100MHz Ferrite 280mA 0805 T R Download PDF datasheet for SRF2012-371Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 4.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER100M01.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A471TR200F.pdf |
|
API Delevan | Ind High Current Power Molded Unshielded Wirewound 120uH 15% 1KHz Ferrite 730mA 4922 T R Download PDF datasheet for 4922R-26L.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 380mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32PB100MN0L.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.9A 1515 T R Download PDF datasheet for IFSC1515AHER6R8M01.pdf |
|
TDK | Ind Molded 1uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 1.27A 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422H1102K.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 900mA 0805 T R Download PDF datasheet for MU2029-600Y.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 4.5A T R Download PDF datasheet for ETQP4M100YFN.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 600mA T R Download PDF datasheet for SRU3028-220Y.pdf |