| Part Number | HK1608R10J-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 336310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK1608R10J-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK1608R10J-T |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK1608R10J-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | INDUCTOR 1.5UH 6.5A 20% SMD - |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 110mA T R Download PDF datasheet for SDR0503-102KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 550mA T R Download PDF datasheet for PM105SB-151K-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for HK160827NJ-T.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 2.8A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER4R7M01.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 100nH 10% 25MHz 40Q-Factor Iron 1.131A 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-101K.pdf |
|
TAIYO YUDEN | YTULM NR 4018T 101M Download PDF datasheet for LM NR 4018T 101M.pdf |
|
Eaton | HIGH CURRENT, HIT FREQUANCY POWER INDUCT - |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz 4.3A 2424 T R Download PDF datasheet for ASPI-6045S-2R7N-T.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 590uH 35% 5.6A T R Download PDF datasheet for P0353NLT.pdf |