| Part Number | P0752.104NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 714060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.2A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0752.104NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P0752.104NLT |
|---|---|
| Protection Style | Unshielded |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 12.95 X 9.4 X 5.46 |
| Product Dimensions | 12.95 x 9.4 x 5.46 mm |
| Technology | Wirewound |
| Type | Power |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Product Depth | 9.4 mm |
| Product Height | 5.46 mm |
| Product Length | 12.95 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0752.104NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Unshielded Drum Core 470uH 20% 100KHz 570mA T R Download PDF datasheet for PA4308.474NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for ILC0402ER15NJ.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R15-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | W W SMD POWER INDU 3.0\u00d73.0\u00d71.2MM 47H Download PDF datasheet for SWPA3012S470MT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 29A T R Download PDF datasheet for HCM1305-1R0-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Unshielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 970mA T R Download PDF datasheet for ELC3GN3R3N.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 300Ohm 25% 100MHz Ferrite 50mA 0402 T R Download PDF datasheet for NCB0402P301TR005F.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 25% 100KHz 670mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D14EHPNP-100PC.pdf |
|
Vishay | Ind Chip RF Thin Film 150nH 20% 250MHz 18Q-Factor 0505 Waffle Pack Download PDF datasheet for RFLW5N1500AMNWS.pdf |
|
Pulse | Ind Choke ADSL 9mH 100KHz Download PDF datasheet for B2013FNL.pdf |