SRR4011-2R2YL Bourns
SRR4011-2R2YL Images
Please contact us for more photos of SRR4011-2R2YL
Part Number SRR4011-2R2YL
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 2A T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SRR4011-2R2YL
Datasheet download SRR4011-2R2YL.pdf
Request Quotation for SRR4011-2R2YL
SRR4011-2R2YL Specifications
Part Number SRR4011-2R2YL
Test Frequency 100 kHz
Technology Wirewound
Product Dimensions 5.1 x 5.1 x 1.3 mm
Tolerance 30 %
Max Processing Temp 230
Protection Style Shielded
Package/Case 5.1 X 5.1 X 1.3
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 125 °C
Product Depth 5.1 mm
Product Height 1.3 mm
Product Length 5.1 mm