| Part Number | BLM18KG300TN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 397630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 30 Ohm 25% 100MHz Ferrite 5A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18KG300TN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18KG300TN1D |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Supplier Package | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0603 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18KG300TN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz 700mA T R Download PDF datasheet for NPIS104F221MTRF.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 35Q-Factor 650mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN10NJ00D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.5A 4040 T R Download PDF datasheet for IHLP4040DZER470M8A.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 4.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 360mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF4N7DFB.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 8.5A T R Download PDF datasheet for SPD127R-222MTR.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1.8uH 25% 100KHz 8A T R Download PDF datasheet for PG0083.182NLT.pdf |
|
API Delevan | CHOKE,22KHZ,100MA Download PDF datasheet for SDS680R-225M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 700mA T R Download PDF datasheet for P0770.223NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 148.23uH 592.9uH 20% 100KHz Amorphous Metal 820mA 410mA T R Download PDF datasheet for CTX150-4-R.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 56nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-56NK-T.pdf |