| Part Number | LQH32CN470K53L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 176890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 170mA 1210 Embossed T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQH32CN470K53L |
| Datasheet download |
| Part Number | LQH32CN470K53L |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Dimensions | 3.5 x 2.8 x 1.7 mm |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Unshielded |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Package/Case | 1210 |
| Tolerance | 10 % |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 2.8 mm |
| Product Height | 1.7 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQH32CN470K53L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 11.5A T R Download PDF datasheet for HCMA1305-5R6-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz Ferrite 300mA 1806 T R Download PDF datasheet for LI1806C151R-10.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF27NJFB.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 4Q-Factor Ceramic 300mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B3N9SV6T.pdf |
|
TDK | Ind Power 100uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A Blister T R Download PDF datasheet for B82476A1104M.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip 22uH 1K Ohm -30% to 50% 100KHz Ferrite 200mA 1812 T R Download PDF datasheet for SRF4532-220Y.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 215nH 20% 40A T R Download PDF datasheet for PA1320.221NLT.pdf |
|
TDK | Ind Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 90mA 0805 T R Download PDF datasheet for B82498B1472J.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Ferrite 2.71A T R Download PDF datasheet for DR125-470-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 100Ohm 100MHz Ferrite 8A 1812 T R Download PDF datasheet for HI1812V101R-10.pdf |